KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi
E-Bülten

Toplam Kalite Bir Yaşam Biçimidir

2023
Sayı:256

Aykan Kurkur
KalDer Bursa Şubesi
Genel Sekreter
aykank@kalder.org

Değerli Kalite Dostlarımız,

Öncelikle yeni yılınızı kutlar, ülkemiz için barış ve huzur içerisinde başarılarla dolu güzel bir yıl dilerim. 2022 Aralık ayının son günlerinde Yönetim Kurulumuzla yaptığımız Yıllık Gözden Geçirme Toplantımız (YGG) ile bir yıllık faaliyetlerimiz ve sonuçlarını paylaştık, 2023 yılı için iyileştirmeye açık alanlarımızı belirledik ve önerileri aldık. 2022 yılı bizim için oldukça yoğun ve salgınına ardından üye ve gönüllülerimiz ile sıkça buluştuğumuz etkinlikler ile geçti. Siz kalite dostlarımızın desteği ile yönetim kurulumuz ve çalışanlar olarak geçmiş yılları aratmayacak başarılı bir tablo için var gücümüzle çalıştık. KalDer'i geleceğe en iyi şekilde taşımak için performansımızı hep yüksek tutmaya çalıştık.

Yılı kapatırken, takvimimizde değişmezlerden olan Sertifika Programı`nı tamamlayan öğrencilerimizin belgelerini  aralık ayında takdim ettik. KalDer olarak oldukça önemsediğimiz, 17 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu program ile genç arkadaşlarımızı kalite konusunda iş hayatına hazırlamaya çalışıyoruz. KalDer Evimiz eğitimlerimiz, ziyaretler, gençlik grubumuzun çalışmaları ile her gün doluydu. İlginize teşekkür ediyoruz.  

Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023 yılında da etkinliklerimiz ve eğitimlerimizde yine bir arada olmayı diliyorum.

Saygılarımla,

--------------------------------------------------------------------------

Arzu Özel
KalDer Bursa Şubesi
Sempozyum ve Üyelik Yöneticisi
arzu.ozel@kalder.org

Değerli Kalite Dostlarımız, Değerli Üyelerimiz,

Yeni yılınızı kutluyor, güzel bir yeni yıl diliyorum.
Bildiğiniz üzere Sempozyum kapsamında KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği iş birliğinde; karikatür sanatının gelecek nesillere ulaşmasına, sanatçıların çalışmalarına destek vermek amacıyla 9 yıldır Karikatür Yarışması düzenlemekteyiz. 9.sunu duyurduğumuz yarışmamız sürüyor, bu ay sonundan itibaren değerlendirme süreçleri başlayacak. Şimdiden sonuçlar için heyecanlıyız. 

Mayıs 2023’te düzenleyeceğimiz 20. Kalite ve Başarı Sempozyumu hazırlıklarımız son hızla devam ediyor. Sponsorluk görüşmelerimiz ve program için içerik çalışmalarımız da devam ediyor. Yeni yılda paylaşımlara başlayacağız.

Aralık ayında GençKal ile yoğun takvimimiz oldu. Grup, yeni üyelerinin katılımı ile güçleniyor. Geçtiğimiz ay gruba özel pek çok eğitim ve söyleşiler gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ile tecrübelerini paylaşan, zaman ayıran gönüllü eğitmenlerimize bir kez daha içten ederiz.

Saygılarımla,

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ebru Yalçın Gürük
KalDer Bursa Şubesi
Kalite Ödülü ve Uzmanlık Grupları Yöneticisi
ebru.yalcin@kalder.org

Değerli Üyelerimiz ve Gönüllülerimiz,

Öncelikle herkese başarılı, sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmesini dilerim.
Bursa Kalite Ödülü sürecinde görev alacak 40 değerlendirici ve süreçte yer alan 4 kurumdan birer temsilci katılımı ile EFQM değerlendirici eğitimi ilk bölümünü yaptık. Ocak ayında yapacağımız eğitinin 2. Bölümünde gruplara ödül başvuru dokümanlarını dağıtıyor olacağız.

Ocak ayında Çevre İş Sağlığı ve Uzmanlık grubumuzun sizler için hazırladığı Kimyasalların yönetmeliğini konularının işleneceği paneli 31 Ocak Salı günü gerçekleştiriyor ve duyuruları paylaşıyor olacağız.
Ayrıca periyodik olarak bu panelleri 16 Şubat, 23 Mart Perşembe farklı başlıklarda gerçekleştiriyor ve duyuruyor olacağız.
Eğitimde Kalite Uzmanlık grubumuz ise diğer uzmanlık grupları üyelerimizin yararlanacağı EFQM Eğitim serisini gerçekleştirmeye başladılar. (Aralık – Şubat)
EFQM, Ulusal Kalite Hareketi, Bursa Kalite Ödülü’nü içeren deneyim paylaşım toplantısını ocak ayında gerçekleştirmek üzere planlama yapıyoruz, paylaşıyor olacağız.

Ocak ayı itibari ile 2023 yılı etkinliklerimizi yapıyor olacağız. Ayrıca yeni kurumları üye olarak aramızda görmek için ziyaretlerimize devam edeceğiz. Üye olmayan kurumları da bu etkinliklerden yararlanmaya davet ediyor, bilgilendirme ziyaret ve sunum taleplerini bekliyor olacağız.

Saygılarımla,

------------------------------------------------------------------------------------------------

Semih Şenyuva
KalDer Bursa Şubesi
Eğitim ve Mali İşler Yöneticisi
semih.senyuva@kalder.org

Değerli Kalite Dostlarımız,

Aralık ayı ile kurum içi eğitimlerimiz ve rehberlik çalışmalarımız da devam etti. Bandırma Belediyesi, Elatek Kauçuk, Uray Sigorta ve Yıldırım MTAL firmalarında eğitim ve rehberlik çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 

İlkini 2006 yılında gerçekleştirdiğimiz ve bugüne dek 595 öğrencinin mezun etmiş olduğumuz KalDer Sertifika Programı'nın 17. yılını gerçekleştirdiğimiz sertifika töreni ile tamamladık. 4 Kasım’da başladığımız programımız 3 Aralık günü sona erdi. Programın içeriğinde 20 farklı konu ve 2 farklı uzman konuk konuşmacıyı ağırladık. Eğitmenlerimizin hepsine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Katılımcılara iş dünyalarında başarılar diliyoruz.

KalDer olarak; konusunda uzman, sektör deneyimli eğitmenlerimiz ve zengin içerikli eğitimlerimiz ile iş dünyasının her zaman yanındayız. 300’den fazla eğitim içeriği, yönetim sistemleri eğitimleri, EFQM lisanslı eğitimler, kişisel gelişim eğitimlerini interaktif eğitim sistemi ile yüz yüze, canlı online ve video eğitim seçenekleri ile sizlerleyiz. 

Yeni yıl eğitim hazırlıklarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Herkesin yeni yılını kutlar, tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dilerim

Saygılarımla,

Geri