KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi
E-Bülten

Toplam Kalite Bir Yaşam Biçimidir

2023
Sayı:251

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cumhuriyet’in 100. Yılı, Ulusal Karikatür Yarışması Genç Çizerler

Şartname

Türkiye Kalite Derneği, KalDer Bursa Şubesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor olmanın onurunu taşıyor ve bu kapsamda 2023 yılında ülkemizde yapılacak etkinliklere, Ulusal Karikatür Yarışması düzenleyerek katılıyoruz. 

Ermetal Şirketler Grubu’nun en genç şirketi olan ‘Yeni Nesil Eğitim Sistemine uyumlu, çocukların zihin-el koordinasyonlarını geliştirmeyi ve hayal güçlerini üretime dönüştürme becerilerine katkı sağlamayı amaçlayan eğitim araç gereçleri üreten’ BenMaker, yarışmamızın destekçisidir. 

1.Yarışma konusu: ‘GELECEK VE YAŞAM’
Dünyadaki ülkelerin tümünde cinsiyet, renk, dil, din fark etmeksizin, tüm çocuklar iyi yaşam koşullarına sahip olmalıdır. 
Çocuklar; yaşama sevinci, insan ve doğa sevgisi ile büyümelidir. 
Çocuklara eğitimde eşit fırsatlar verilmelidir.
100. yılına ulaşan Cumhuriyetimiz; bilim ve ilerleme yolunda iyi yetişmiş, değerlerine sahip çıkan, tüm canlılara saygı duyan, özgür düşünebilen, çağdaş, toplumsal fayda üreten çocuklarımıza emanet. 
Bu temel ilkelerin ışığından hareketle;
Cumhuriyet’in 100. yılına özel düzenlenen yarışmamızda; genç sanatçılarımız, gelecek ve dünyamız için çizimleri ile bakış açılarını sergileyecekler. 

“Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz.” Mustafa Kemal Atatürk

2.Yarışmaya son başvuru tarihi: 30 Mart 2023 Perşembe 
3.Yarışma ulusal kapsamda olup ülkemizdeki 16 yaş ve altındaki yaşlarda tüm genç çizerlerin katılımına açıktır. 
4.Katılım: A4 ebadında 1 karikatür, e-posta ile 300 dpi jpg formatında bursa@kalder.org adresine gönderilecektir.
5.Gönderilen karikatürler yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. 
6.Yarışmaya gönderilen karikatürler KalDer’in organizasyonlarında (afiş, kitap, albüm, kartpostal, broşür, davetiye, sergi vb) basılıp kullanılabilecek, internet ortamında yayınlanabilecektir. Bunun dışında tüm yayın hakları eser sahibine aittir. Yarışmaya eser gönderen sanatçı bu şartları kabul etmiş sayılır. 

7.Ödüller: 
5 adet Başarı Ödül Kupası
20 adet Başarı Madalyası
25 adet Finalist Sertifikası
8.Sonuçlar 18 Nisan 2023 Salı günü www.facebook.com/kalder.bursa sosyal medya hesabından açıklanacaktır.
Eserlerin gönderileceği e-posta: bursa@kalder.org 

Ön Seçici Kurul: 
-Mehmet Kahraman, Karikatürcü
-Halit Kurtulmuş, Karikatürcü
-Recep Özcan, Karikatürcü
-Aykan Kurkur, KalDer
-Arzu Özel, KalDer 

Jüri: 
-Emin Direkçi, KalDer Bursa
-İpek Dincel, BenMaker
-Ahmet Aykanat, Karikatürcü
-Raşit Yakalı, Karikatürcü
-Mehmet Zeber, Karikatürcü
-Fatih Aksular, Karikatürcü
-Turgut Demir, Karikatürcü  
-Salih Kütükçü, Karikatürcü

Yarışmacıya ait aşağıdaki bilgileri iletmeyi unutmayınız.
Yarışmacı Adı Soyadı:
İletişim Sağlanacak Telefon ve E-Posta:
Yarışmaya hangi şehirden katılıyor: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kazananlar Konferansı 13 Mart Pazartesi Günü Beşiktaş Deniz Müzesi’nde 

Firmaların örnek uygulamalarını paylaştığı ‘Kazananlar Konferansı’; 13 Mart Pazartesi günü 13:00 – 16:30 saatleri arasında İstanbul Beşiktaş Deniz Müzesi’nin muhteşem atmosferinde gerçekleşecek.

Kazananlar Konferansı, Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü kazanan kurum/kuruluşların birikim ve tecrübelerini aktardıkları, her yıl düzenlenen, önemli bir paylaşım platformudur. 
Katılıp ücretsiz olup, müze kapasitesi sebebiyle kontenjanımız sınırlı olduğundan erkenden kayıt yapmanızı öneririz.

Bursa’dan üyelerimizle her yıl ilgi ile katıldığımız bu etkinlik EFQM konusunda çalışma yapmak isteyen kurumlarımıza ilham verirken, sorularına da yanıt veriyor. Katılımınızı bekliyoruz. 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için aysegul.seker@kalder.org ve 0216 518 42 84 no'lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kayıt linki: https://bit.ly/3Ev0ybr


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23. Kamu Kalite Sempozyumu, 21-22 Mart - Ankara

KalDer Ankara Şubemiz tarafından 23. Kamu Kalite Sempozyumu 21-22 Mart 2023 tarihlerinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Konferans Salonu'nda, “Niyetlerden Hedeflere İklim Eylemi” temasıyla gerçekleştirilecek.

Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğimizin detaylarını www.kalderankara.org web sayfamızdan öğrenebilir ve aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Linki: https://lnkd.in/dqWDkiCW


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

‘Kriz Dönemlerinde Derinleşen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ Semineri

Paydaşı olduğumuz Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu ile Global Compact Türkiye ve UN Women ortaklığında 2 Mart Perşembe günü saat 15:00’da düzenleyeceğimiz seminerde ‘Kriz Dönemlerinde Derinleşen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ ele alınıyor. 
Programı izlemek için linkten kayıt olabilirsiniz. 

Kayıt linki; https://bit.ly/3SnyaxF

Geri