KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi
E-Bülten

Toplam Kalite Bir Yaşam Biçimidir

2023
Sayı:251

Değerli Arkadaşlarım,

Hayat devam ediyor ama hiç tadı yok…
6 Şubat tarihinde gerçekleşen depremlerle büyük bir yıkım yaşadık. Ülkemizin %15’ini fiilen etkileyen depremler, tüm ulusumuzu da ruhen derinden etkiledi ve uzun sürede etkilemeye devam edecek. Yitirdiğimiz canlara rahmet, yaralananlara şifa, kalanlara da sabır diliyorum. 

Şubat ayı içerisinde planlayıp iptal ettiğimiz bazı panellerimiz oldu, uygun zamanda planlayıp sizlere duyuracağız.

Her ne kadar sevimsiz bir zamana denk gelse de; yapmak zorunda olduğumuz Mali Genel Kurulumuzu 18 Şubat tarihinde üyelerimizin ve konuk STK Başkanlarımızın katılımıyla KalDer evinde gerçekleştirdik. 

9. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması’nı tamamladık. 58 ülkeden, 452 sanatçıdan, toplam 1063 eserin katıldığı karikatür yarışmamız planladığımız takvime uygun olarak sonuçlandı. Bu sene dünyaca bilinen sanatçıların da katılması bizim adımıza gurur vericiydi. Jüri üyesi olarak seçimde hayli zorlandığımı belirtmek isterim. Ülkemiz yastayken sonuçları paylaşmamız uygun olmazdı, hazırlıklarımızı tamamladık yakın zamanda sizlerle paylaşacağız.

Öte yandan; Cumhuriyet’in 100. yılına özel gerçekleştireceğimiz Genç Çizerlere yönelik Ulusal Karikatür Yarışmamıza başvurular devam ediyor.

Yine şubat ayı içerisinde planladığımız Kazananlar Konferansı deprem nedeniyle ertelenmişti. 13 Mart’ta İstanbul Beşiktaş Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek.

KalDer Bursa Şubesi 26 Şubat’ta 25. yaşını tamamladı. Katılım ve desteklerinizle bizi büyüten sizlere gönülden şükranlarımızı sunarız. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olan bir süreç bizi bekliyor. Yaptığımız tüm faaliyetleri daha verimli ve kusursuz yapmak, afet mağduru halkımızı ayakta tutup yaşatmak ve benzer durumun başımıza gelmemesi için acil önlem almak zorundayız. 

Hepinizi bu hedefler doğrultusunda kenetlenmeye davet ediyorum.


Saygılarımla, 

Emin Direkçi
KalDer Bursa Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

Geri