KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi
E-Bülten

Toplam Kalite Bir Yaşam Biçimidir

2023
Sayı:249


Emin Direkçi
KalDer Bursa Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Arkadaşlarım,

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden bazı başlık ve duyuruları sizinle paylaşmak istiyorum.

Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Uzmanlık Gurubumuz tarafından koordine edilen Çevresel Sürdürülebilirlik panelini altı konuşmacı ve 100’den fazla konuğun katılımıyla KalDer Evi’nde gerçekleştirdik. Bilgilendirmeler çok özeldi ve bu konu ilgiyle gündemde kalmaya devam edecek, bizde paylaşmaya…

Modelin güncel içeriğine uygun olarak 40 kişinin katılımıyla Bursa Kalite Ödülü Değerlendirici Eğitimini gerçekleştirdik.

17. KalDer Sertifika Programında 35 arkadaşımızın sertifikalarını verdik ve aldıkları eğitimlerin kendilerini daha özgüvenli bir hale getirdiğini gözlerinde gördük. 

Gözde IT Bilişim desteğiyle GençKal topluluğumuza QDMS ve Ensamble eğitimlerinin sertifika törenini yaptık. Aşkın Bey ve Gözde Hanım’a eğitime katkıları için şükranlarımızı sunuyoruz.

Yönetim olarak yılın son etkinliği olan Yönetim Gözden Geçirme toplantımızı Contitech’in katkılarıyla gerçekleştirdik. Şirzat Bey’e ve kurumuna destekleri için teşekkür ediyoruz. Çalışanlarımızın, Yönetim Kurulumuzun ve sizlerin de katkısıyla 2022 yılına ait tüm hedeflerimizi tutturduğumuzu ve hatta aştığımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İyi ki varsınız, katkılarınız için teşekkür ederiz.

“Belirsizlikler Dünyasında…” ana temasıyla başlattığımız 9. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışmamız sürüyor…Bu ay sonunda başvuruları tamamlanacak ve jüri değerlendirmelerine başlayacak. 

7 ağaç ile başlayan KalDer Ormanı’nda bir yılda toplam 1121 ağacınız olduğunu bildirmekten de mutluluk duyuyorum.

Yeni yılda sizleri her zamanki gibi; eğitimlerimize katılmaya, mükemmellik modelini kullanmaya, etkinliklerimize katılmaya, sosyal faaliyetlerimizi desteklemeye, KalDer Evi’ndeki salonlarımızı kullanmaya davet ediyoruz.

2023’ün ilk günlerini yaşarken, Cumhuriyetimiz de 100. yıla merhaba dedi. KalDer olarak bizler de yıl içinde çeşitli etkinliklerle yılın anlamına uygun çalışmalar sunacağız. 

       Sizlere, ailenize, milletimize, insanlığa; barış, bereket, sevgi ve huzur dolu mükemmel bir 2023 diliyorum.

Saygılarımla,
 

Geri