KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi
E-Bülten

Toplam Kalite Bir Yaşam Biçimidir

2023
Sayı:256


Emin Direkçi
KalDer Bursa Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Arkadaşlarım,

Geçtiğimiz hafta CUMHURİYETimizin 99. yılını kutladık, önümüzdeki yıl için şimdiden çok heyecanlıyız.

Ama hemen ardından da dünyanın en büyük lideri ATATÜRK’ü ölümünün 88. yılında anacağız.

Geçtiğimiz ay;
- Bize teslim ettiğiniz kitap ve oyuncaklar; Silvan, Viranşehir ve Silopi’ye ulaştı, mutluluk fotoğrafları sizin için, tekrar teşekkür ederiz. 
- Bursa Kalite Ödülü’ne başvuran dört kurumumuzun EFQM modeli eğitimleri tamamlandı. Tüm kurumlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz, yolları açık olsun.
- Eylül ayı yönetim kurulu toplantımızı TOFAŞ’ta gerçekleştirdik. Mükemmel ev sahipliği ve konukseverlik için Sayın Bora Şefkat’e ve TOFAŞ’a tekrar teşekkürlerimizi sunarım.
- 20. Kalite ve Başarı Sempozyumunun içeriğine, gerçekleşmesine yönelik çalışmalara başladık bile.
- Ana temanın belirlenmesi beraberinde 9. Uluslararası Karikatür Yarışmamızı da başlatmış oluyoruz. Duyuruları dünyaya ve sanatçılara iletmeye başlayacağız.
- Yaz tatilinin sona erip üniversitelerin açılmasıyla GençKal yeni döneme başladı. Önceki dönem başarılı birçok proje gerçekleştiren arkadaşlarımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Yeni katılan arkadaşlarıma ve yönetimine de başarılı bir yıl diliyorum. Toplulukta; takım çalışması ve liderlik özelliklerini geliştirirken, bir yandan kişisel eğitimlerle gelişmelerini artırıp iş dünyasına hazırlanacaklar. Ses getiren çalışmalara imza atacaklarına inancım tam.

Önümüzdeki ay;
- 4 Kasım tarihinde başlayacak; 5 hafta, 72 saat sürecek ve 20 konu başlığının aktarılacağı 17.Sertifika Programı başlayacak. Katılım için hala birkaç gün var! 
- Türkiye geneli KalDer üyeleri iki yıllık online sürecin ardından önceki yıllarda olduğu gibi yüz yüze kongrede buluşuyor. 22-23 Kasım’da, 31. Kalite Kongresi ''RİSKİN ÖTESİ: Bilim, Sektör ve Toplumda Adalet' teması ile Kocaeli Kongre Merkez’inde gerçekleşecek. Türkiye Mükemmellik Ödülleri de program sonunda takdim edilecek. Bu iki günlük bilgi dolu, iletişim dolu programda Bursa’dan üyelerimizle bir arada olmayı dileriz. Farklı firmalardan Bursalı üyelerimiz erken kayıttan yararlanıp, şimdiden ajandalarına kongreyi aldılar, katılımlarından mutluluk duyuyoruz. 
- Üyelerle buluşmak istediğimiz etkinliği hava şartları nedeniyle ertelemiştik, 4 Kasım Cuma günü güzel bir havada sizlerle buluşmayı planlıyoruz.

Hepinize sağlıklı ve başarılı günler diliyorum.

Saygılarımla.
 

Geri