KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi
E-Bülten

Toplam Kalite Bir Yaşam Biçimidir

2022
Sayı:247

“Saklamıyorum, Paylaşıyorum” Oyuncak ve Kitap Kumbarası Hediyelerimizi Silvan ve Viranşehir’de Öğrencilere Ulaştırdık

Eğitime destek vermek amacıyla 2013 yılında başlattığımız “Saklamıyorum, Paylaşıyorum” Kampanyası gördüğü ilgi ve gelen talepler doğrultusunda sürüyor. Kampanya ile iyi durumdaki kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi, zeka oyunları gibi ürünleri ihtiyacı olan çocuklara ulaştırıyoruz. Okulların açılmasından sonra; Diyarbakır Silvan Vatan İlkokulu, Şanlıurfa Viranşehir Şehit Casım Yılmaz İlkokulu ve Şırnak Silopi'deki öğrencilerimiz gönderdiğimiz ürünleri aldılar. KalDer Bursa Şubemizin organizasyonuyla bugüne dek 20 binin üzerinde hediye öğrencilere öğretmenleri aracılığı ile ulaştırıldı.

Katkıda bulunan tüm üyelerimiz ve gönüllülerimize teşekkürler. 
Unutmayalım ki bir çocuk değişirse dünya değişir. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması Başlıyor

Karikatür sanatını yaşatmak, genç kuşakların bu sanatla ilgilenmesini sağlamak, evrensel bir dil olan sanatın gücüyle toplumlar arası iletişimi güçlendirmek; ülkemizin adının sanatsal faaliyetlerle anılmasına katkı sağlamak amacıyla 2014 yılından bugüne her yıl karikatür yarışması düzenliyoruz. Anadolu Karikatürcüler Derneği iş birliğinde düzenlediğimiz KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması’nın 9’uncusu için geri sayım başladı. Değerli sanatçılar Mehmet Kahraman ve Halit Kurtulmuş ile bir araya gelerek hazırlıkları, takvim ve süreci görüştük. Çalışmalarımızı tamamladıktan sonra, kasım ayında yarışmamızı sanatseverlere duyuracağız. Yarışmamız yetişkinler ve gençler olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak. 

Geri